Ga naar inhoud

Zeiss ZM Planar T* 50mm f/2.0 objectief Zilver

Leica M-mount Vaste brandpunt 50 mm f/2 Zeiss

De Zeiss ZM Planar T* 50mm f/2.0 is een objectief met vaste brandpunt en een Leica M-mount. Voor mij is zo’n 50 mm interessant als je graag dicht op je onderwerp werkt zonder veel gedoe. Bij bruiloften en events is dat prettig, zeker als je snel wilt schakelen tussen portret, details en momenten in beschikbaar licht.

Het grootste diafragma is f/2, wat je net wat ruimte geeft als het licht minder is. Ik vind dat praktisch wanneer je geen flits wilt gebruiken of wanneer je discreet wilt blijven. De filtermaat is 43mm. Volgens CameraNu is dit objectief compatibel met 7 camera's.

Pluspunten in de praktijk:

  • Vaste 50 mm voor een natuurlijke beeldhoek
  • Grootste diafragma f/2 voor werken in weinig licht
  • Leica M-mount
  • Filtermaat 43mm
VattingLeica M-mount
TypeVaste brandpunt
Brandpunt50 mm
Grootste diafragmaf/2
MerkZeiss
Prijs€864,95

Veelgestelde vragen

Voor welk type fotografie is dit objectief geschikt?

Als vaste 50 mm is dit een logische keuze voor algemeen gebruik, portretten en situaties waarin je rustig en gericht wilt werken.

Is dit handig voor bruiloft en eventfotografie?

Ja, vooral als je graag in beschikbaar licht werkt en een vaste 50 mm wilt gebruiken voor spontane momenten en detailshots.

Welke vatting heeft dit objectief?

Dit objectief heeft een Leica M-mount.