Ga naar inhoud

Sony FE 100mm f/2.8 STF GM OSS objectief (SEL100F28GM.SYX)

Sony E-mount Vaste brandpunt 100 mm f/2.8 Sony

De Sony FE 100mm f/2.8 STF GM OSS is een vaste brandpunt lens met een brandpunt van 100 mm en een grootste diafragma van f/2.8. Voor mij is dat het soort lens dat je dwingt om nauwkeurig te werken, iets wat ik ook herken bij bruiloften en events wanneer je expres rustig wilt kaderen en storende elementen wilt vermijden.

De lens heeft een Sony E-mount en is volgens de winkel geschikt voor 206 compatibele camera's. De filtermaat is 72mm. In de praktijk betekent dit dat je een duidelijke, vaste kijk op je onderwerp hebt. Dat helpt als je consistent wilt werken, bijvoorbeeld bij portretten, details of momenten waarbij betrouwbaarheid belangrijker is dan snelheid.

Praktisch gezien past dit soort lens goed bij een werkwijze waarin je zorgvuldig omgaat met licht en positie. Ik zou hem zien als een lens voor fotografen die bewust kiezen voor een vaste compositie en een rustige, gecontroleerde benadering.

VattingSony E-mount
TypeVaste brandpunt
Brandpunt100 mm
Grootste diafragmaf/2.8
MerkSony
Prijs€1.469,00

Veelgestelde vragen

Voor welk type fotografie is deze lens geschikt?

Deze lens past goed bij portretten, detailwerk en situaties waarin je gecontroleerd en rustig wilt werken.

Op welke vatting werkt deze lens?

Deze lens heeft een Sony E-mount vatting.

Wat is de filtermaat van deze lens?

De filtermaat is 72mm.