Ga naar inhoud

Leica SL3-S systeemcamera + APO-Summicron-SL 35mm f/2.0 ASPH L-mount objectief

L-mount Fullframe Systeemcamera Leica

De Leica SL3-S is een systeemcamera met fullframe sensor en L-mount. In combinatie met het APO-Summicron-SL 35mm f/2.0 ASPH objectief krijg je een vaste 35mm die ik goed vind passen voor bruiloften en events, omdat je daarmee vaak dicht op de actie werkt zonder onnodige wissels. De camera is bedoeld voor serieuze inzet en sluit met zijn opbouw goed aan op werk waar betrouwbaarheid belangrijk is.

De winkel noemt onder meer een 24.6 megapixel sensor, een 3.2'' LCD display, 6K-video, opslag op CFexpress Type B en SD (UHS-II), en een BP-SCL6 accu. Dat zijn voor mij vooral praktische punten: je ziet je beeld op een duidelijk scherm, je kunt foto en video combineren, en je hebt twee soorten geheugenkaartopties die in de praktijk handig zijn voor veilig werken op een drukke dag.

Er zijn bij CameraNu 138 compatibele objectieven voor deze camera. Dat geeft je ruimte om later uit te breiden binnen hetzelfde systeem. De prijs bij CameraNu is EUR 8.349,00. Als je al met Leica en L-mount wilt werken, is dit een set die ik vooral zou overwegen als je kwaliteit en systeemcontinuïteit belangrijker vindt dan simpelweg de laagste instap.

VattingL-mount
SensorFullframe
TypeSysteemcamera
MerkLeica
Prijs€8.349,00

Veelgestelde vragen

Is de Leica SL3-S geschikt voor bruiloften en events?

Ja, vooral als je werkt met een fullframe systeemcamera en een vaste 35mm zoals deze combinatie. Dat is praktisch voor situaties waarin je snel moet reageren en weinig wilt wisselen.

Welke geheugenkaarten gebruikt de Leica SL3-S?

De winkel noemt CFexpress Type B en SD (UHS-II).

Hoeveel objectieven zijn er compatibel?

Bij CameraNu staan 138 compatibele objectieven vermeld voor deze camera.